1943-1999
| ジャンル | 絵画 |
|---|---|
| 材質・技法 | 油彩、アクリル/麻布 |
| 寸法 | 193.5×162cm |
| 受入年度 | 1999 |
| 受入区分 | 購入 |
| 作品/資料番号 | 1999-00-0008-000 |
| 備考1 |
| Title | Touch "Body-179" |
|---|---|
| Genre | Paintings |
| Material/technique | Oil, acrylic on canvas |
| Dimensions | 193.5×162cm |
| Acquisition date | 1999 |
| Accession number | 1999-00-0008-000 |
笠原 恵実子
1991
石内 都
1991-93
石内 都
1991-93
太田 三郎
1991-2015
石内 都
1991-93(プリント1994)
岡崎 和郎
1991
横尾 忠則
1991
吉田 克朗
1991
石内 都
1991-93
松本 陽子
1991